Biuletyn Informacji Publicznej
Urzędu Miasta Golub-Dobrzyń

Wyszukiwarka

Odnośniki

Intranet

Zaloguj się
:
:

Przejdź do: www.golub-dobrzyn.pl

Treść strony

KONSULTACJE SPOŁECZNE

KONSULTACJE SPOŁECZNE - BUDOWA OBWODNICY MIASTA GOLUBIA-DOBRZYNIA

 

Szanowni Państwo,

informujemy o rozpoczęciu przeprowadzanych przez Pracownię Projektową ARCHIDROG,  na zlecenie Zarządu Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy, konsultacji społecznych w sprawie budowy obwodnicy miasta Golubia-Dobrzynia.

 

Ponadto uprzedzając Państwa obawy informujemy, iż jako Miasto pozytywnie odnosimy się do wariantów W-1 i W3. Najbardziej kontrowersyjny jest dla nas wariant W-2, zwłaszcza jego północna część biegnąca w okolicach ul. Dworcowej, natomiast zupełnie nie do przyjęcia jest część wariantu W-2 w kilometrażu od 7+000 do 10+000 biegnącego m. in. przez Osiedla: Królewskie, Leśne, Ruziec, a także w niewielkiej odległości od budynków mieszkalnych wielorodzinnych przy ul. Żeromskiego oraz przez tereny miejskie, z przeznaczeniem pod zabudowę mieszkaniową wielorodzinną. Uspokajamy również, iż na ww. przebieg nie została wyrażona zgoda Burmistrza Miasta Golubia-Dobrzynia podczas spotkań z włodarzami oraz został przez tut. Urząd wniesiony pisemny sprzeciw.

 

Poniżej przedstawiamy Państwu wszelkie informacje na temat konsultacji, jakie otrzymaliśmy od Pracowni Projektowej ARCHIDROG.

UWAGA: Konsultacje społeczne

BUDOWA OBWODNICY MIASTA GOLUBIA-DOBRZYNIA

Wybór wariantu budowy nowej drogi – obwodnicy miasta Golubia-Dobrzynia, będzie przedmiotem konsultacji społecznych, które zaplanowano na czerwiec 2022 roku.

Z uwagi na wzrastające natężenie ruchu drogowego, w tym w szczególności pojazdów ciężkich, a także ze względu na konieczność zredukowania czasu podróży oraz podniesienia bezpieczeństwa ruchu drogowego na ulicach w mieście, Zarząd Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy zdecydował o budowie obwodnicy, która poza zwartą zabudową Golubia-Dobrzynia połączy trzy drogi wojewódzkie nr 534, 554, 569. Trasa wyznaczona została wokół miasta.

Powstały trzy warianty inwestycyjne przebiegu drogi. Wszystkich zainteresowanych tematem zapraszamy do wzięcia udziału w konsultacjach i wyrażenia swojej opinii.

Z opisem i przebiegiem wariantów można zapoznać się od 1-30 czerwca br. na stronie internetowej: https://obwodnica-golubia-dobrzynia.com, bądź w siedzibie Zarządu Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy. Materiały dostępne są również w siedzibie Miasta Golub-Dobrzyń, Gminy Golub-Dobrzyń i Starostwa Powiatowego Golubia-Dobrzynia.

Wszelkie uwagi i wnioski w ramach konsultacji społecznych należy składać na załączonym formularzu do  30 czerwca 2022 roku, wyłącznie w formie pisemnej :

- elektronicznie na adres: pracownia@archidrog.pl,

- listownie: w Zarządzie Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy (Biuro Podawcze) ul. Dworcowa 80,
85-010 Bydgoszcz.

Podpisane uwagi i wnioski zostaną przeanalizowane i w przypadkach uzasadnionych, tj. możliwych do zastosowania ze względów technicznych, prawnych i finansowych, zostaną uwzględnione w opracowywanej dokumentacji. Dla wariantu wskazanego na konsultacjach społecznych jako preferowanego (najkorzystniejszego), zostanie złożony wniosek o wydanie decyzji środowiskowej.

Inwestorem jest Województwo Kujawsko-Pomorskie, reprezentowane przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy ul. Dworcowa 80 Bydgoszcz.

Studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowe wykonuje: Pracownia Projektowa ARCHIDROG Witold Orczyński ul. Grunwaldzka 21 Poznań.

Metryka

 • opublikował: brak informacji
  data publikacji: 2022-06-01 15:11
 • zmodyfikował: Redaktor Daria Jachowska
  ostatnia modyfikacja: 2023-10-10 08:36
 • formularz konsultacje

  Metryka

  • opublikował: brak informacji
   data publikacji: 2022-06-01 15:12
 • ULOTKA konsultacje-1

  Metryka

  • opublikował: brak informacji
   data publikacji: 2022-06-01 15:12
 • ULOTKA konsultacje-2

  Metryka

  • opublikował: brak informacji
   data publikacji: 2022-06-01 15:12

Metryka

 • opublikował: brak informacji
  data publikacji: 2022-06-01 15:12

Metryka

 • opublikował: brak informacji
  data publikacji: 2022-06-01 15:13

Metryka strony

Ilość odwiedzin obecnej strony: 2727
Ostatnia aktualizacja treści obecnej strony: 2023-10-10 08:41